28 Ağustos 2011 Pazar

Kapitalizum menfaat görmezse yarali parmağa bile işemez.

 

Efendum, nerede kalmiştuk? Kapitalizumi anlatayidum... Kapitalizum karli görmeduği alanlara yaturum yapmaz. İkame piyasalar araşturur. Karli olmaktan çikan bir malun üretimi yerine bir başka mali koyar.

Mesela, kumaş üretimi karli değilsa hemen silah üretimine geçer. Sen Caddebostan’da denize girmek içun cötüne giyecek don kumaşi bulamamişsun, kapitalizmun umurinda değildur.

Efendum, emice oğli Ahmet’ten örnek vererek daha basit anlatayim; bu uçkuri bozuk herif, karisi Songül’den 12 tane uşak yapti... (3’i kiz) Doktorlar Songül’ün bir daha doğurmasi halinde hayatini kaybedebileceğini söyleyince, Ahmet, Songül’ün üzerine Birgül’ü kuma geturdi. Ahmet şimdi uşak üretimine Birgül’le devam edeyi.

2 yorum:

semra özden dedi ki...

Sayın blog kullanıcısı paylaşımlarınız ve makalelerinizi çok beğendik Kiralık jet olarak paylaşımlarınızı ve makalellerinizin devamını diler teşekkür ederiz...

Adsız dedi ki...

Hello. [url=http://ph-pills.com/en/item/generic_zocor.html]cheap zocor[/url] hold this deals [url=http://ph-pills.com/en/item/generic_alli.html]diet pills[/url]